
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 40 MHz |
| Test Frequency | 1 GHz |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Max Supply Voltage | 3.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.1 V |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 34 mA |
| Gain | 14 dB |
| Noise Figure | 2.8 dB |
| P1dB | 13 dBm |
| Max Frequency | 1 GHz |
| Nominal Supply Current | 34 mA |
| Schedule B | 8542330000 |
| Operating Frequency | 40 MHz to 1 GHz |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 423
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36933
Ext.Price$0.36933
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36933 | $0.36933 |
| 10 | $0.31633 | $3.16330 |
| 25 | $0.29751 | $7.43775 |
| 50 | $0.28485 | $14.24250 |
| 100 | $0.27273 | $27.27300 |
| 300 | $0.25914 | $77.74200 |
| 500 | $0.24622 | $123.11000 |
| 1000 | $0.22057 | $220.57000 |
| 3000 | $0.18552 | $556.56000 |
| 5000 | $0.17355 | $867.75000 |
